Od ktorého veku odporúčate niečo do ručičky na tzv. hryzkanie?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vývojového dotazníka pre náš vek, ktorý sa vypĺňa pred návštevou doktorky. Aktuálne je v ňom otázka, že či dieťa dokáže už jesť napr. piškóty, kôrku tak, že ich žuje (aj keď nemá zúbky).

Moja 8 mesačná dcérka momentálne ešte papá kašičky, čiže úplne nie som stotožnená s tým, že by mala jesť - rozhrýzť piškótu.

Od ktorého veku odporúčate už niečo do ručičky na tzv. hryzkanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

piškótu neodporúčam ako takú do roka určite.

Rohlík do ručičky na ožužlávanie už pokojne áno. Len treba dávať veľký pozor, aby jej niečo nezabiehalo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas