Od kedy je vhodné dať dieťa s kolesom do bazéna pre dospelých?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

od kedy môžem dať dieťa do bazéna, kde sú aj dospelí?

Zatiaľ sme boli v detskom bazéne, ale chcela by som ju dať do kolesa a kus zaplávať. Mám strach aby som jej zdravotne neublížila. Dcéra má 15 mesiacov.

Ďakujem.

Dobrý deň,

dieťa sa dokáže utopiť v bazéne s výškou vody 5 cm. Takže musí byť stále pod dozorom, v každom bazéne.

Čím viac ľudí je v bazéne, tým je vyššie riziko prenosu ochorenia z neho, aj keď rizikovejšie sú skôr deti (stolica, moč, kvapôčky aerosolu).

Dieťa ale do bazéna v tomto veku pokojne ísť môže...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas