Od akého veku môže dieťa absolvovať nepovinné očkovania?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

chceme dať bábätko zaočkovať proti meningokom, obidva typy a proti kliešťovej encefalitíde.

Od akého veku môže dieťa absolvovať nepovinné očkovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie proti kliešťovej encefalitíde možno podať od 1. roka - ideálna v zime (teda teraz).

Očkovanie proti meningokokom skupiny B (Bexsero) a proti meningokokom C, Y, W (Nimenrix) je možné podať od 2. mesiaca veku dieťaťa. Každý lekár má svoj postup.

Podľa mňa po základnom očkovaní prvých 2 dávok Hexavakcíny pokojne dať očkovanie proti meningokokom (ak dáte Nimenrix po 1. roku, stačí iba 1 dávka. Bexsero sú nutné 3).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas