Od akého veku a akým spôsobom začať učiť dieťatko na nočník?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom učenia dieťaťa na nočník.

Od akého veku a akým spôsobom začať učiť dieťatko na nočník?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate môžete od kedy dieťa samostatne sedí - teda od 6. - 9. mesiaca. Veľa detí však v tomto veku ešte nie je pripravených a začne byť pripravených až po 1 . roku.

Je to veľmi individuálne. Začať treba tak, že dieťatko dať na nočník buď keď vidíte známky cikania/kakania, alebo po zobudení. Ak na nočníku plače, nechať tak a vyskúšať o týždeň, dva.

Je fajn potom ak dieťatko robí potrebu, tak mu k tomu spraviť asociáciu (ak ciká hovoriť cik, alebo cccc, ak kaká tak tiež niečo a vždy to opakovať pri potrebe).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas