Očkovanie MMR a dovolenka. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom MMR očkovania. Syn má 19 mesiacov a chýba mu už len posledná povinná vakcína. Mali sme posunuté aj predchádzajúce kvôli chorobám, tak aj táto sa posunula. Minulý týždeň sme mali ísť na očkovanie, ale malý začal hnačkovať. Mal riedku stolicu od utorka do pondelka. V utorok nemal stolicu a dnes mal už normálnu tuhú stolicu. Ja by som už volala doktorke o očkovanie, ale v rodine sa vyskytli pozitívni na Covid-19.

Bolo by dobré podľa Vás počkať aspoň týždeň/dva?

Plánujeme s manželom aj so synom ísť na predĺžený víkend do aquaparku koncom júla, tak teraz neviem či očkovať malého až po tom predĺženom víkende alebo môžem kľudne aj predtým. Taktiež ho plánujem očkovať aj proti kliešťovej encefalitíde, kiahňam a meningokokom.

Koľko dní/týždňov po MMR to môžeme realizovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude zdravý môže byť očkovaný pred pobytom - 2 dni. Nateraz by som ten týždeň ešte určite vydržala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas