Novorodenec používa cumlík určený pre 18-mesačné deti. Je to bezpečné?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na cumlík, ktorý používame. Syn má 14 týždňov a od narodenia je na umelej výžive. Jediný cumlík, ktorý ho dokázal upokojiť pri kolikách a plakaní bol ten, ktorý bol určený pre podstatne staršie deti, teda skutočne veľký.

Cmúľa cumlík BIBS, veľkosť 3, ktorý je pre 18-mesačné deti, iný nechce. Žijeme v zahraničí a tu sme sa nestretli s tým, aby sa riešila veľkosť cumlíka.

Aké problémy sme mu mohli spôsobiť tým, že sme mu dovolili cmúľať naozaj veľký cumlík?

Je nutné mu cumlík vziať?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne - neviem Vám na toto odpovedať.

Tak "sedliacky" si myslím, že kým nemá zuby, je to jedno akú veľkosť cumľa má, ale nie je to nijakou štúdiou podložený fakt. Iba taký môj pocit.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas