Neustupujúca hnisavá angína u 7 ročnej dcéry. Čo jej pomôže?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

moja 7 ročná dcéra užíva od štvrtku minulého týždňa Zinnat 250 mg. Mala zápal stredného ucha. V pondelok raz zvracala a mala teplotu 39°C. Od dnes utorka nemôže pregĺgať a na mandliach má hnisavý povlak. Berie už druhú fľašku Zinnatu.

Vo štvrtok ideme na kontrolu na krčné.

Kedy jej už konečne zaberú antibiotiká?

Nemáme ísť na krčné skôr?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ťažko sa mi to hodnotí.

Mala v pondelok iba 1 výstup teploty na 39°C, alebo "teplotuje" stále od štvrtka, bez toho, že vidíte nejaký progres? Ak to druhé, tak choďte určite skôr.

Antibiotiká tohto typu zvyknú zaberať už po 48 hodinách liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas