Neuškodí synovi pobyt na čerstvom vzduchu, keď má zápal priedušiek?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

syn užíva antibiotiká, ktoré mu na zápal priedušiek predpísal pediater. Zakašle však maximálne 3x denne a teploty nemá.

Môžem ísť s ním na krátky čas von v čase obeda, keď je dobré počasie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Nemal by sa namáhať, vysilovať. Ak je chodec, tak iba niekoľko desiatok trvajúca minútová prechádzka po okolí. Vyhnite sa deťom a ihriskám, aby niekoho nenakazil. Ak je ešte kočíkovaný, tak pokojne aj dlhšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas