Na koho sa mám obrátiť, keď 8 ročné dieťa trpí nespavosťou?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

už 2,5 mesiaca bojujeme s budením sa v noci u nášho 8 ročného syna. Budí sa po polnoci po 2 hodine prvý raz. V niektoré noci aj viackrát ešte neskôr. Tvrdí že nemôže zaspať.

Na koho sa mám obrátiť, keď 8 ročné dieťa trpí nespavosťou?

Jeho únava sa začína prejavovať. V škole je nesústredený, má nekontrolovatelné emočné výbuchy plaču, čokoľvek ho rozruší.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či ste skúsali nejaké homeopatické preparáty. Skúsila by som Sedatif PC 3x1 tbl alebo Persen 2x1 tbl.

Zároveň režimové opatrenia: Tv/tablet/mobil hry maximálne 2 hodiny denne, určite už nie 2 hodiny pred spaním, dobre vetrať miestnosť, neprekurovať, na večeru už len ľahké jedlá. Nie mäso (to sa dlho trávi), nie vyprážané, nie mliečne, čiže napríklad chlebík s maslom a zeleninou, alebo zeleninová polievka, nie sladká kaša ani celkovo kaša.

Ak však opatrenia už robíte a nebudú pomáhať ani homeopatiká, potom je potrebná psychiatrická konzultácia detským psychiatrom, ktorý rieši spánkové poruchy detí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas