Myslím si, že dcérka mala vykĺbené rameno. Máme ísť pre istotu na RTG?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

keď mala dcérka 9 mesiacov, tak v noci pri pokuse o presun som ju nešťastne chytila tak, že jej jedna ručička zostala pod telíčkom. Začala strašne plakať. Ručičku mala ovisnutú a nehybnú. Myslím, že mala vykĺbené ramienko. Po chvíli s ňou našťastie začala hýbať a upokojila sa. Odvtedy nemala s ručičkou žiadne problémy.

Mali by sme ísť pre istotu na RTG?

Môže mať v budúcnosti problémy, aj keď sa momentálne neprejavujú?

Ďakujem

Dobrý deň

myslím si, že nie. Asi ju to zabolelo, ale nemyslím si, že by mohlo prísť k takto závažnej traume, bez toho, aby bola dlhšie ako chvíľku ubolená, uplakaná a bez toho, aby bol problém s pohybovaním ručičkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas