Musíme odložiť očkovanie, keď má dcérka sopeľ s občasným kašľom?

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý deň,

moja ročná dcérka má byť v stredu očkovaná, ale už dva týždne má sopeľ s občasným kašľom. Sopeľ bol hustý zelený, teraz je už priesvitný. Kašeľ je taký ako pri laryngitíde. Kašle väčšinou len raz denne v noci.

Je potrebné očkovanie odložiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri akútnom vírusovom ochorení sa očkovanie odložiť zvykne. Takže si myslím, že aj vo Vašom prípade odložené bude. Avšak je to vždy na rozhodnutí lekára, ktorý očkovanie aplikuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas