Musí každé bábätko zvládnuť trakčnú skúšku?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trakčnej skúšky. Synček má 3,5 mesiaca, hlavu krásne drží, na bruchu je aj 10 minút, ale zo sedu sa nedvíha.

Podľa dvoch pediatričiek, tak dieťa akonáhle bude sedieť, tak dokáže hlavu zdvihnúť. Netreba to riešiť a ani cvičiť. Podľa neurologičky to nie je problém ak nedvíha po 3. mesiaci. Podľa fyzioterapeuta má vedieť každé dieťa a kvôli tomu navrhuje rehabilitáciu.

Musí každé bábätko zvládnuť trakčnú skúšku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som asi viac dôverovala fyzioterapeutovi. My periatri máme žalostne málo vedomostí z fyzioterapeutie, nakoľko je to už samostatný odbor a ide veľmi dopredu.

To čo sa pred pár rokmi neriešilo a nechalo sa tomu čas, sa teraz rehabilituje a zdá sa mi, že úspešne.

Takže asi synček nebude hypotonický ale ak fyzio navrhol rhb, tak by som do toho išla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas