Musí dieťa, ktoré má streptokoka užívať antibiotiká?

Zodpovedané
6. jan 2020

Dobrý deň,

moje dieťa má v hrdle masívne streptokoka pyogenes a na mandliach miestami povlak. Nemá žiadne bolesti, iba troška nádchu.

Je v takomto prípade nutné užívať antibiotiká?

Pediater mu nedal nič, ale ORL lekár mu predpísal antibiotiká Ospen.

Druhé dieťa má povlak na mandliach a v nose moraxelu a streptokoka pneumoniae a dostal Amoksiklav.

Je ich nutné užívať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade Steptokoka pyogenes, povlakovej angíne by som ATB určite nasadila, aby sme sa vyhli možným poststreptokokovým následkom pri neliečení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas