Musí 4,5 mesačné bábätko užívať probiotiká?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

syn má 4,5 mesiaca a od narodenia mu pridávame na odporučenie do mliečka alebo lyžičkou probiotiká BioGaia.

Je potrebné užívanie probiotík i v tomto veku, alebo ich môžeme vysadiť?

Môže ich vysadenie ovplyvniť trávenie a vylučovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotické kvapky BioGaia sú indikované pri kolikách dieťatka. Ak dieťatko koliky nemá, probiotiká užívať už nemusíte (predpokladám, že v tomto veku ich nemá).

Ak bolo dieťatko rodené cisárskym rezom alebo je na umelom mliečku tak ja odporúčam podávať Probio Fix Baby Imun týmto mamičkám do 4. - 6. mesiaca.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas