Môžu soplíky zatekať?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

mám 7 mesačného syna a za posledný týždeň sa mi 2x zobudil v noci s tým, že ťažko prehĺtal. Bolo počuť, že trošku mu chrčí v nose pri dýchaní. Po chvíli to prešlo.

Skúšali sme odsať soplíky, ale nevyšlo toho veľa. Teplotu nemá.

Môžu soplíky zatekať?

Ďakujem

Dobrý den,

áno, určite môžu zatekať soplíky. Pri spánku je to veľmi typické. Cez deň problémy byť nemusia, ale v spánku presne ako píšete zatekajú.

Postup je pred spánkami vstreknúť morskú vodu typu Aliamare, počkať aspoň 15 sekúnd a odsať čo sa dá. Vyložiť synčeka na spánok na klinovitý matrac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas