Môžu sa skoro štvormesačnej dcérke tlačiť zúbky?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

moja skoro štvormesačná dcéra 3 týždne skoro celé dni preplače. Zle spí a je mrzutá. Býva na rukách a vozíme ju v kočíku. Často sa budí a začne plakať z ničoho nič. Doslova až kričí a nevieme ju utíšiť.

Niekedy jej vystúpi teplota 37,2°C. Počas troch týždńoch to bolo asi 3x a 2x mala riedku stolicu.

Na ďasnách má biely povlak, hrbolček a biela bodka na očných zuboch.

Ostatné ďasienka sa mi nezdajú ani opuchnuté a ani sčervenalé. Pchá si všetko do pusinky. Keď jej dáme hryzátko, tak začne plakať, ked si podráždi niečo v pusinke. Nic nám nezaberá - ani homeopatiká a ani gély.

Inak je zdravá, ani soplik, ani kašeľ, ani horúčky. Bruško sme už úplne vylúčili, aj intoleranciu na laktózu. Ja stále dojčím a niekedy ani papať nechce. S mužom už naozaj nevládzeme.

Môžu jej ísť zúbky, alebo ide o iný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o zúbky, ale aj o iný problém, ktorý vie vylúčiť iba lekár vyšetrením dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas