Môžu fľaky na líčku znamenať prekonanie nejakého ochorenia?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

synček má 13 mesiacov a mal pár dní zvýšenú teplotu. Jeden deň sa vyšplhala až na 39,5°C a trvalo dlhšie, kým sa mi ju podarilo znížiť. Potom sa mu na tvári objavili takéto fľaky.

Môžu tieto fliačiky na líčku znamenať prekonanie nejakého ochorenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

kožné exantémy sú súčasťou mnohých infekčných stavov. Iba z fotky, teda bez klinikcého udania sa mi nedá povedať o čo mohlo ísť.

Je však pomerne bežné, že sa dieťa pri viróze/bakteriálnej infekcii vyhádže.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas