Môžu dcérku kvôli pupočnej hernii trápiť vetry a bolieť ju bruško?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

mesačná dcérka má pupočnú herniu. Pediatrička nás odporučila na detskú chirurgiu.

Môžu dcérku kvôli pupočnej hernii trápiť vetry a bolieť ju bruško?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr ako na chirurgiu by som odporučila detského fyzioterapeuta, ktorý spraví tejpovanie (také akoby pásiky na pupček nalepí) a do pár týždňov sa nález zlepší.

Bruško ju môže bolieť aj skrz to, ale je možné, že by ju bolelo aj tak - každé piate dieťatko bruško bolí. Je však možné, že sa nevie tak dobre vyprdkať. Nasaďte jej Espumisan kvapky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas