Môžu byť starí rodičia prenášačmi kiahni, keď sa celý týždeň starajú o choré vnúčence?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

naši starí rodičia sa celý týždeň starajú o vnúčence, ktoré majú kiahne. Cez víkend by chceli prísť k nám, ku zdravým vnúčatkám. Oni sami sú ešte generácia, ktorá sa proti kiahňam očkovala.

Môžu byť starí rodičia prenášačmi kiahni?

Ďakujem

Dobrý deň,

proti ovčím kiahňam sa neočkovalo, pravdepodobne ich prekonali v detstve. Ak neprekonali, môžu sa nakaziť a aj prenášať ochorenie. Očkovaní boli proti pravým kiahňam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas