Môžu bylinky na podporu tvorby mlieka uškodiť bábätku?

Zodpovedané
1. aug 2019

Dobrý deň,

na radu laktačnej poradkyne z dôvodu dlhotrvajúceho dojčenskeho štrajku mojej dcérky, užívam už 8 mesiacov bylinky na podporu tvorby MM.

Senovka a Benedikt nezaberali, takže sme skončili pri výživovom doplnku Trioherb (predtým názov Materské mlieko plus) v dávke 3x2. Obsahuje Senovku, Benedikt plus Moringu vo vysokých dávkach a účinkuje. Vďaka nemu sa 8 mesiacov dojčíme bez prikrmovania UM.

Na začiatku som bylinky samozrejme neplánovala užívať dlho.

Môže dcérke škodiť dlhodobé užívanie byliniek?

Taktiež poradkyňou odporučená dávka (3x2) je vyššia ako odporúčaná výrobcom na obale (2 denne). No nižšia dávka neúčinkovala ako mala.
Niekoľko poradkýň ma ubezpečilo, že sa môžu v tejto dávke užívať dlhodobo.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemám s týmto prípravkom skúsenosti, ale ako som si to pozerala, je to výživový doplnok vyslovene pre kojace ženy. Takže sa jasne predpokladá, že nesmie ubližovať žiadna z týchto látok dieťatku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas