Môžu 4,5-mesačnému bábätku prekážať vône?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

mám pocit, že mojej 4,5-mesačnej dcérke prekážajú vône. Keď zacítila silný parfém, telový masážny olej či vôňu z difúzera na imunitu, tak sa niekoľkokrát rozplakala.

Keď mal manžel natretý chrbát po masáži silným krémom, tak sa jej nemohol ani dotknúť. Hneď spustila silný plač. Akonáhle sa umyl, už bola v pohode.

Je možné, že 4,5-mesačnej dcérke prekážajú vônei?

Ako ju s tými vôňami zoznamovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je pomerne bežné, že deti negatívne reagujú na rôzne silnejšie pachy. Nezoznamovala by som ju cielene. Naopak, vône by som obmedzila. Časom jej pravdepodobne prestanú vadiť samé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas