Môžme ísť k moru, keď dcéra nie je očkovaná Rotarixom?

Zodpovedané
6. aug 2019

Dobrý deň,

naša bývalá pediatrička nám neodporučila dať k Prevenaru a k Hexe Rotarix. Ja som chcela, ale ona to neodporúčala. Po pár mesiacoch sme zmenili pediatra, ale už sa nedal doočkovať Rotarix.

Na budúci rok chceme ísť k moru do Bulharska. Dcéra bude mať vtedy 2 roky.

Bude môcť ísť i napriek tomu, že nemá toto očkovanie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte.

Rotavírusom sa môže nakaziť aj od chorej "kámošky" susedky, pravdepodobnejšie pri priamom kontakte s inými deťmi, ako pobytom so zdravou rodinou v Chorvátsku.

Na dovolenku si treba vždy zbaliť lieky od teploty, od hnačky, probiotiká, Kulíška, niečo na kašeľ, Fenistil kvapky, potreby na ošetrenie rán a aspoň Burowe kvapky do ušiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas