Môžem vyhľadať alergológa aj bez doporučenia pediatra?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

veľmi pekne ďakujem za odpoveď na otázku:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Chcem len dodať, že je to viac-menej také "ugrckávanie". Nikdy to nie je vracanie prúdom a chlapček prospieva dobre. Pediatrička mi povedala, že to nie je tým, že by mu mlieko nevyhovovalo, ale k špecialistovi na alergie ma vôbec neposielala. Pani doktorka totiž nepripúšťa námietky ohľadom svojich rozhodnutí.

Môžem vyhľadať alergológa aj bez doporučenia pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takýchto podozreniach nie je potrebné špecializované alergologické vyšetrenie - postup zvládne pediater.

Je pravda, že deti grckajú. Ak ich to neovplyvňuje ako som písala vyššie, tak pravdepodobne ide iba o neškodný reflux, z ktorého dieťa časom vyrastie.

Alergológ je na doporučenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas