Môžem trojmesačnej dcérke nahradiť všetku drogériu kokosovým olejom?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

dcérka má 3 mesiace a natieram jej záhyby hypoalergénnym krémom z lekárne a zadoček Bepanthenom. Je bacuľatá a nechcem, aby sa zaparila. A na hlave má mliečnu chrastu, ktorú jej natieram pred kúpaním Hipp mandľovým mliekom. Na všetko používam len bio kokosový olej z dm, lebo som citlivá na krémy.

Môžem jej nahradiť všetku drogériu kokosovým olejom?

Chcela by som, aby sa čo najviac vyhla chémii.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja kokosový olej neodporúčam, ale je to skôr mojou skúsenosťou. V tomto sa všetky názory asi rozchádzajú. Lebo čo bolo a je dobré pre moje dieťa, je pre druhé dieťa nevhodné. Treba skúsiť.

Zadoček by som však určite naďalej krémovala masťou typom Bepanthen, Sudocrem. Ak je dcérkina koža v poriadku, tak je v podstate jedno, že čím sa krémuje.

Na mliečnu chrastu na hlave je aj takýto olej vhodný ale štýlom, že namazať v hrubšej vrstve. Nechať pôsobiť tak 3 hodinky a potom chrastu vyčesať hrebeňom - už by tam nemala byť. Zopakovať vždy pri objavení. Teda nie iba mazať, ale aj vyčesávať po dlhšom pôsobení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas