Môžem spavosť 21 mesačného syna pripísať k prekonaní covidu?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň,

ja som bola teraz covid pozitívna, s veľmi miernym priebehom. Syn (21 mesiacov) mal o 2 dni vysoké teploty, test sa mu nedal spraviť, nespolupracoval, ale doktorka po telefóne povedala, že ho má aj on. Teploty trvali 2 a pol dňa.

Môžem spavosť syna pripísať k prekonaní covidu?

Nie je to ešte ani týždeň. Ale spí o hodinu dlhšie ráno, na obed ho ukladám skôr a večer tiež asi o hodinu skôr. Teplotu má už len občas zvýšenú okolo 37.2, lieky nepodávam ale užíva sirup Kaloba na odporúčanie našej pediatričky aj keď iné ťažkosti ako teplotu nemal. Dnes začal pokašliavať počas spánku.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, detičky sú počas ochorení spavejšie, ich imunita bojuje s ochoreniami (v tomto prípade s vírusom covid19) a tento pre organizmus "nápor". Doprajte mu spánku a odpočinku koľko sa mu žiada - je to predpoklad rýchlejšej rekonvalescencie. Nasaďte aj vitamín C (Cevitko napr), Dčko a od kašľa napr Hedelix.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas