Môžem ročnej dcérke zaradiť do jedálnička puding?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

moja dcérka mala rok a chcela by som jej do jedálnička na desiatu zaradiť puding.

Pokiaľ môžem, aký by bol vhodný?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak myslíte nejaký kupovaný puding (ako napr Nestlé Yogolino) tak určite nie - obsahuje pridávaný cukor, ktorý je nateraz v strave úplne zbytočný - jedná sa o riadnu sladkosť, ktorá je na desiatu nevhodná.

Ak chcete robiť "domáci" puding z mlieka, tak potom napríklad Amylon značku - nájdete v rôznych detských obchodoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas