Môžem ročné dieťa budiť zo spánku?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

syn má 1 rok a zaužívala som mu systém, že ho z doobedného aj poobedného spánku budím. Ráno máme tak isto budíček okolo siedmej. Zároveň riešim, či je pre neho potrebná na doma obuv, keďže pomaly začína chodiť.

Môžem mu budením nejako uškodiť?

Mám synovi obúvať nejaké papučky, aj keď ešte sám nechodí, len sa stavia a chodí okolo nábytku?

Ďakujem

Dobrý deň,

uškodiť by ste mu tým nemali.

Papučky na zdravú nohu nie sú potrebné vôbec. Noha si má zvykať na všetky možné povrchy, podnety a vnímať ich. To sa cez papučku nedá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas