Môžem požiadať o predĺžený rodičovský príspevok, keď má syn astigmatizmus?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

syn má 5 rokov a zistili mu astigmatizmus. Na očnom sme boli prvý raz, dostal celkom silné dioptrie na jedno očko. Na kontrolu máme ísť o pol roka.

Môžem si v tomto prípade požiadať o predĺžený RP?

Spadá astigmatizmus do tejto kategórie?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr by som to pri tejto diagnóze neschválila. Proces schvaľovania je však vždy na danom lekárovi. Nie sú na to stanované normatívy, takže treba vyskúšať, doložiť výsledky vyšetrení a uvidíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas