Môžem používať Vincentku na inhalovanie aj viac ako 3 dni po jej otvorení?

Zodpovedané
29. mar 2019

Dobrý deň,

na obale Vincentky sa píše, že po otvorení spotrebovať do 3 dní.

Môžem ju používať aj dlhšie po jej otvorení?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba sa riadiť tým, čo je na obale - pri pití určite.

Kvalita Vincentky sa dlhým otvorením mení k horšiemu - prichádza o oxid uhličitý a soli v nej obsiahnuté skryštalizujú.

Pri inhaláciách a preplachu nosa je táto lehota dlhšia, oxid uhličitý tu už nemá takú pozitívnu funkciu ako pri pití Vincentky (môže byť otvorená okolo 7 dní).

Vincentka Nasalis koncentrát

Vincentka Nasalis koncentrát z prírodnej liečivej silne mineralizovanej, jódovej, uhličitej minerálnej vody.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas