Môžem podať 11 ročnej dcére Paralen po užití sirupu Mucosolvan?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

11 ročná dcéra má nádchu, bolí ju hlava a hrdlo, ale teplotu nemá.

Môžem jej podať na Mucosolvan sirup Paralen?

Ďakujem

Dobrý deň,

Paralen je proti horúčke, ale je aj proti bolesti. Takže môžete. V tomto veku by som siahla po prípravkoch typu Tantum Verde na kloktanie, ktoré veľmi úspešne uľavujú od bolesti hrdla kloktaním.

Paralen 100

Paralen 100 obsahuje liečivo Paracetamol. Čapíky sa používajú u detí s telesnou hmotnosťou od 7 kg.

Mucosolvan Junior je liek, ktorý sa užíva pri kašli. Ak dcéra nekašle, tak je v liečbe zbytočný.

Sirup Mucosolvan Junior

Sirup Mucosolvan Junior je liek vo forme sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas