Môžem opakovane požiadať o predĺžený rodičovský príspevok?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

synovi v piatich mesiacoch zistili žlčníkové kamene. Minulý rok v máji mal 3 roky. Požiadala som o predĺženie rodičovského príspevku a bol mi zamietnutý.

Od septembra nastúpil do škôlky. K dnešnému dňu bol v škôlke 15 dní, čiže môj nástup do zamestnania je nemožný. Vkuse je chorý, 3x bral antibiotiká a to mu škodí na žlčník. Vždy po liekoch, keď ideme na sono žlčníka, tak ho má kontrahovaný. Napriek diéte má častejšie bolesti bruška.

Je možné znovu požiadať o predĺženie rodičovského príspevku s tým, že mi ho aj schvália?

Ďakujem

Dobrý deň,

o tom ako často môžete žiadať si nie som istá. To si preverte na ÚPSVaR.

Každopádne - nakoľko sa Vám od septembra rapídne zmenla situácia a máte nové nálezy z vyšetrení (možno aj odporúčanie na špeciálne stravovanie v domácom režime?), tak by mohol byť preĺžený rodičovský príspevok prehodnotený a schválený. To už záleží od lekára, ktorý to bude posudzovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas