Môžem dvojmesačnej dcérke nasadiť probiotiká bez vedomia lekárky?

Zodpovedané
6. feb 2021

Dobrý deň,

mám dvojmesačnú dcérku a chcem jej nasadiť probiotiká

Môžem jej nasadiť probiotiká aj bez toho, aby o tom vedela naša ošetrujúca lekárka?

Neuškodí jej to?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je dieťatko dojčené a bolo rodené prirodzeným pôrodom probiotiká nie sú potrebné. Ak bolo rodené cisárskym rezom alebo je prikrmované tak môžete nasadiť, prosím však vyberte kvalitnejšie, ktoré majú zloženie buď BB12 alebo LGG a majú v krúžku R.

Lebo na trhu je veľmi veľa nekvalitných štúdiami neoverených probiotík, ktoré sú rovnako drahé ako tie kvalitné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas