Môžem dávať synovi na dovolenke probiotiká?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

čítala som Váš príspevok na IG o liekoch, ktoré treba zobrať na dovolenku. Budúci týždeň sa chystáme na dovolenku a bude veľmi teplo.

Nebude vadiť probiotikám teplo?

Na príbalovom letáku píše, že treba skladovať pri teplote do 25°C.

Môžem ich kľudne dávať synovi?

Ako správne podať vitamín D?

Doteraz som synovi dávala iba na jazyk každé ráno. Zmenili sme pediatričku a ona vravela, že vitamín musím dať na lyžicku do mlieka. Vraj inak to nemá zmysel.

Znamená to, že 11 mesiacov som dávala zbytočne a nemal to žiadny účinok?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, skladovanie je do 25 stupňov - na ubytovaní by hádam nemalo byť viac (určite nie v uzavretých skrinkách). Pri vyšších teplotách výrobca negarantuje účinok.

Vitamín D sa môže dávať na jazyk či na lyžičku. Dôležité je, aby nasledovalo jedlo s tukom. Pri najmenších detičkách od narodenia je to samozrejme jedine mliečko, lebo nič iné neprijímajú.

Takže pokiaľ ste dávali na jazýček a následne do 30 minút dali mliečko, nebolo to zbytočné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas