Môžem dávať dcérke tú istú kašu dva týždne?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mliečnych kaší. Dcére ich podávam ako večeru od značky Hipp. Máme doma kúpené asi 3 druhy - kaše na dobrú noc - jedna je so slivkami, banánová so sacharidmi a ešte viaczrnná.

Môžem kašu otvoriť a 2 týždne podávať dcére tú istú kašu na večer?

Nepreje sa jej?

A následne otvoriť ďalšiu a dookola striedať len tie tri druhy, ktoré zatiaľ môže?

Od 7 - 8 mesiaca jej kúpim aj jablkovú.

Odporúčate značky kaše aj prestriedať?

Na raňajky jej robím nemliečne kase značky Nomina - ryžová, ovsená, pšeno. A Babylove trojzrnná s výživkami, či čerstvým ovocím.
Je to takto správne?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to trošku jednotvárne a je lepšie kaše robiť domáce, ale to už je na Vašej preferencii a ako stíhate atď.

Nepreje sa, ak jej chutí, výživovou ide o to isté. Ovocie potrebuje však v inej forme. Lebo toto je iba príchuť. Takže je v podstate jedno či má slivkovú či banánovú - všetky sú lepkové. Mala by už ochutnať aj iné - ryžová, kukuričná, atď. A teda najlepšie pripravené doma.

Značky neviem či prestriedať. Je to jedno. Ak jej chutí jeden druh tak by som pri ňom zostala

Na raňajky v tomto veku ešte zvyknú detičky mliečko, ale kľudne jej radšej dajte ovocie samotné vo forme kašičky alebo aj do ruky, neviem aký má vek a ako je zvyknutá.

Obed masovo zeleninový príkrm (pripadne vajíčko, strukovina, neskôr ryba) . Večera kaša môže byť. Jedálniček ma byť pestrý, mnohotvárny, čo sa týka druhov zeleniny, ovocia, mäsa. Lepok je len lepok, banán z kaše sa neráta za zjedené ovocie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas