Môžem dávať 5 mesačnému synovi do kúpeľa Linolu olej, keď má zapareniny?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

5 mesačný synček má zapareninu na riťke a v podpazuší. Nievm vyhodnotiť, či sú zapareniny aj popraskané s rankami.

Môže syn používať Linola olej do kúpeľa?

Podľa letáku sa nesmie používať pri poranení kože.

Je Linola olej vhodný na každodenné kúpanie?

Ako inak môžem synovi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Linola do kúpeľa sa má používať iba na odporúčanie lkeára pri vyslovene atopickej problematickej kože. Na dennej báze, ak chcete pridávať na zvláčnenie kože niečo, tak sprchový olej od Bioderma či LRP.

Zapareniny vetrajte. Dieťatko naholo, dávať na ne klasicky nejakú mastičku - rybiu masť alebo kalciovku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas