Môžem dávať 4-ročnej dcérke preventívne Isoprinosine, aby nedostala herpes od sestričky?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

dnes sme boli na pohotovosti s 2-ročnou dcérkou, ktorá dostala herpesy do pusinky a má vysoké teploty nad 38,5°C. Pije, papá úplne normálne, CRP v norme, moč v poriadku. Pani doktorka nám predpísala vitamíny a Isoprinosine sirup.

Mám ešte jednu 4-ročnú dcérku.

Môžem jej preventívne dávať Isoprinosine, aby herpes nedostala?

Vo štvrtok cestujeme na dovolenku do Chorvátska autom a budeme sa sami stravovať. Pani doktorka hovorila, že pokiaľ nebudú mať teploty, že kľudne môžme ísť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, preventívne podávanie Isoprinosine sirupu nemá opodstatnenie.

Pokiaľ nebudú choré, myslím, že dovolenku zvládnete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas