Môžem dať zaočkovať syna, ktorý je dlhodobo zahlienený?

Zodpovedané
12. apr 2019

Dobrý deň,

mám bábätko, ktorému už raz odložili očkovanie. Mal chytené priedušky a kašlal. Kašeľ mu stále ostal a je už tri mesiace zahlienený. Stále niečo vykašliava. Užíva kortikosteroidy, dýchanie má čisté.

Môžem ho dať zaočkovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zahlienenie ako také, bez akútne prebiehajúcej vysokej teploty a zápalovej aktivity nie je kontraindikáciou k očkovaniu.

Neviem aké berie synček kortikoidy a prečo.

Váš lekár to vie najlepšie, preto dajte na jeho odporúčania a k očkovaniu pristupujte podľa jeho odporúčaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas