Môžem dať syna zaočkovať, keď ja jeho matka mám jemnú nádchu?

Zodpovedané
19. jan 2021

Dobrý deň,

môjho synčeka čaká prvé očkovanie a ja jeho mamka mám jemnú nádchu. Nekýcham, nesoplím a ani nekašlem. Občas sa mi jemne zatočí nos a potiahnem jemný bezfarebný sopeľ.

Nie je syn ohrozený?

Môžem ho dať zaočkovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak synček nemá priamo príznaky akútneho ochorenia, tak nádcha mamičky nie je problém.

Pred každým očkovaním si však pediater dieťatko vyšetrí a zhodnotí jeho stav, teda či je možné ho očkovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas