Môžem dať očkovať dcéru, keď sa jej prerezávajú zuby a hnačkuje?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

mám ísť s dcérou na očkovanie MMR a proti ovčím kiahňam, ale začali sa jej prerezávať "špicáky". Teploty nemá, ani sople. Má však 3x denne hnačky.

Môžem ju dať zaočkovať, alebo mám radšej počkať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to od lekára k lekárovi.

Pokojne sa zvykne aj čakať, kým neustúpia. Nikde nie je záruka, že nemá črevnú virózu, a preto hnačkuje.

Ale nie je to žiadna kontraindikácia k očkovaniu - ani soplík, ani hnačky. Vždy to závisí od lekára, od stavu dieťaťa (či je spokojná, hravá, papá všetko) a očkovacieho plánu...

Ak lekár po vyšetrení zváži, že očkovať sa môže, tak dcérku zaočkuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas