Môžem dať do materského mlieka trocha glukózového cukru?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

mojej trojmesačnej dcérke dávam na dokrmovanie Sunar. Je o čosi sladší ako moje mlieko, preto moje odmieta. Ja si mliečko odsávam a podávam cez fľašu.

Môžem dať do materského mliek trocha glukózového cukru?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som postupovala úplne opačne. A odstriekané mliečko a aj Sunar by som podávala cez cievku z fľaše.
Dcérka neodmieta Vaše mliečko kvôli chuti ale kvôli tomu, že z fľaše to má bez námahy, ľahšie a z prsníka musí cucať, piť, namáhať sa. Dúfam, že sa už nestalo, že bude prsník odmietať na úkor fľaše a že sa vráti naspäť na prsko, lebo by bola škoda nedojčiť len kvôli tomuto.

Ak máte problém s prisatím, tak by som Vám odporučila laktačnú poradkyňu. Skúste nejakú, na ktorú máte recenziu napríklad z nemocnice (pôrodnice), lebo nie je laktačná ako laktačná a niektoré ženy skôr odradia ako pomôžu, lebo robia podľa mňa príliš psychický nátlak a tlačia na niektoré veci, ktoré nie sú až také kruciálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas