Môžem dať 17 mesačnému synovi kravské mlieko?

Zodpovedané
7. apr 2019

Dobrý deň,

mám 17 mesačného chlapca, ktorý podľa môjho názoru má celkom pestrú stravu. Dávam mu zeleninu, mäso, strukoviny, ryby, ovocie, výživy, pečivo, kaše, maslo, jogurty, Lučinu, mozzarelu. Občas mu urobím palacinku alebo muffiny.

Problém, ktorý mám je ten, že mi odmieta mlieko Beba 4. Bebu mu dávam od narodenia, lebo som ho kojila len dva mesiace a Bebou som ho dokrmovala. Jedine ako mi zje mlieko je tak, že mu do neho popučím banán alebo v kaši.

Môžem mu skúsiť dať 3,5% kravské mlieko?

Za vašu odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

podľa odporúčaní kravské mlieko priamo na pitie sa odporúča až po 3. roku života. Dovtedy pokračujúca formula. Ak synčekovi "nešmakuje" od Beba, skúste pokojne inú značku.

Do varenia pokojne mlieko môže ísť aj plnotučné kravské. Ak mu dávate ryby preferujte skôr sladovodných nepredátorov (tie, čo sa neživia inými rybami).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas