Môže zvislé nosenie ublížiť bábätku?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

po 5. týždni bábätka sme zistili, že by sa ešte vôbec nemalo nosiť zvislo. My sme ho tak žiaľ výlučne nosili.

Môže mať trvalé následky po tých 5 týždňoch?

Vieme to napraviť správnou manipuláciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

výlučne nosenie zvislo nie je vhodné, ale ak sa dieťatko takto nosilo iba v čase, keď plakalo, nie počas spánkov, počas aktívneho času, tak si nemyslím, že to ponechá následky. Správne manipulácia je však dôležitá pre správny rozvoj psychomotoriky, určite sa dá ňou veľa napraviť.

Dôležité je mať dieťatko v aktívnom čase na tvrdej podložke, na brušku. Prípadne úplne rozbalené, ale treba tomu prispôsobiť teplotu priestoru.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas