Môže zdravotná sestra predpísať dieťaťu antibiotiká bez vyšetrenia?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

naša 3-ročná dcéra mala zahnisané oči, tak ju manželka chcela objednať k pediatričke. Volala sestričke, ktorá je však povedala, že nech s malou ani nechodí a predpísala je antibiotické kvapky do očí.

Je to v poriadku, že sestra vystavila recept na antibiotiká pre dcérku, ktorú lekár ani nevidel?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpisovať lieky "lege artis" môže iba lekár, ktorý má na to pečiatku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas