Môže za sťažené dýchanie 19-mesačnej dcéry zväčšená mandľa?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

19-mesačná dcéra mala najprv obyčajnú nádchu, potom zadnú. Čistila som jej noštek prípravkom Aliamare a dávala Sinupret. Stav sa jej zlepšil, ale dcéra aj tak cez deň dýcha ústami. V noci má ústa zatvorené a dýchanie skoro nepočuť.

Môže to byť zväčšená mandľa?

Koľko dní po chorobe sa opäť stiahne?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o zväčšenú mandľu (môže trvať pár týždňov, ak dlhšie treba ísť na ORL), ale aj o zlozvyk (počas choroby dýchala ústami).

Skúste ju na to upozorniť: Zlatko dýchaj noštekom, ukáž ako funí ježko a tak dýchaj...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas