Môže synovi prasknúť slezina aj po niekoľkých týždňoch po úraze?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

6 ročný syn utrpel úraz a mal podozrenie na zlomeninu 10. rebra (a či nie je poškodená slezina). Má za sebou 2x rtg, 2x sono, 2x krv všetko ok a je sledovaný ešte u chirurga.

Aká je doba liečby?

Koľko trvá v takomto prípade kľudový režim?

Syn bolesť neudáva v brušku. Iba občas povie, že ho bolí škrabanec na koži z toho pádu. Má tam aj modrinu. Bojím sa, lebo som čítala, že slezina môže prasknúť aj pri nejakom narazení aj po niekoľkých týždňoch.

Môže mu prasknúť o pár týždňov v škôlke, keď sa budú šantiť?

Môže mu prasknúť pri jeho obľúbenom korčuľovaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

a rebro je zlomené alebo nie? Ak nie, teda podozrenie sa vyvrtátilo + a slezina bola v poriadku, nezväčšená, tak určite sa s ňou takto už nemá čo spraviť a môže klasicky fungovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas