Môže si lekár nevšimnúť stuhnutý sval kývača krku, ktorý obmedzuje hybnosť hlavičky?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

mám trojmesačného syna, ktorý preferuje pravú stranu. Má mierne zležanú hlavičku vpravo vzadu. Myslím si, že to zanedbali lekári. Ja ho polohujem vždy, ale on sa vždy otočí ako jemu pasuje.

Pri trojmesačnej kontrole si neurologička všimla, že na ľavú stranu pozerá menej, ale zase nohy a ruky používa rovnako. Až teraz nás posielajú na rehabilitáciu. Bojím sa, že už je neskoro.

Aký je Váš názor?

Môže si lekár nevšimnúť stuhnutý sval kývača krku, ktorý obmedzuje hybnosť hlavičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže. Lekár vidí dieťatko "iba" pár minút v ambulancii a nemusí sa teda všetko odhaliť. Práve preto je dôležitý rozhovor rodiča a lekára, ale aj informovanosť rodiča o tom, čo si má na dieťati všímať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas