Môže saturácia rapídne klesnúť?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

doma používame Owlet smart sock, avšak za posledný týždeň nám chodia notifikácie o nízkej saturácii. Nevieme, ako veľmi je to pravdivé. Vždy sa to stane vtedy, keď je synček v bdelom stave. Napríklad, keď ho kŕmim alebo dnes, keď sme cvičili cviky na diastázu. Synček nebol ani modrý, hneď sa potom smial. Keď sme pozreli následne aplikáciu, už mal opäť 100% saturáciu. Nikdy sa nám to nestalo počas spánku, len v bdelom stave a synček vyzeral byť fajn.

Na grafoch je znázornený 10-minútový priemer saturácie. Prvý raz sa to stalo pred týždňom a saturáciu mal odvtedy stále cca 99 % a potom sa to stalo opäť dnes. Vzápätí však bola saturácia 99 - 100%. Je to stále len zariadenie a menili sme ponožku na väčšiu, ale aj napriek tomu máme obavy.

Je vôbec možné, aby saturácia rapídne klesla (neklesala postupne) a následne hneď stúpla?

Máme to nejako riešiť s pediatričkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bol synček klinicky v poriadku, tak si myslím, že je to chyba merania. Respektíve mohol nejako zatlačiť na prístroj, čo znemožnilo meranie...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas