Môže sa zaparenina na zadku mesačného dieťaťa robiť z jedla matky?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

mesačné dojčené dieťa má na zadku zapareninu.

Môže sa zaparenina na zadku robiť z jedla matky?

Okrem zapareniny má syn veľmi riedku zelenú stolicu, preto som sa rozhodla vyskúšať vyradiť mliečne na 3 dni. Zaparenina sa výrazne zlepšila, avšak menili sme v tom čase krém aj plienky. Včera som mliečne opäť začala konzumovať (krém a plienky sme nemenili) a zaparenina hneď výrazne zhoršila.

Môže to mať súvislosť s mojou konzumáciou mlieka?

Stolica sa výrazne nezlepšila a stále prevažuje výrazne riedka a tekutá. Pocikaných plienok máme dosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

kvalita stolice sa konzumáciou mliečnych výrobkov meniť môže. Nateraz by som Vám radila bezmleičnu diétu. Neznamená to, že by dieťa malo mať alergiu na bielkovinu kravského mlieka, nemusí ju vôbec mať.

Skúste týždeň diéty, zostaňte už pri rovnakých plienkach aj kréme. Potom skúsiť opäť mliečne a uvidíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas