Môže sa streptokok stratiť, keď sa synovi zlepší imunita?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn má v nose Streptococcus pneumonie. Je rezistentný na všetky druhy ATB.

Môže sa streptokok stratiť, keď sa synovi zlepší imunita?

Môže to mať už na celý život?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže, ale aj nemusí.

Pokiaľ nebude synček akútne chorý - vysoká zápalová aktivita, horúčky atď, tak antibiotiká nie sú potrebné. A to, či má v nose streptokoka alebo nie, Vás "nemusí stresovať".

Túto baktériu totižto určití ľudia v populácii majú v nose aj celoživotne. Pokiaľ nespôsobuje problémy, nerieši sa to užívaním antibiotík.

Dúfam však, že správne predpokladám, že očkovaný je riadne podľa poradne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas