Môže ročné dieťa jesť čokoládu?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom jedenia čokolády malými deťmi.

Môže ročné dieťa jesť čokoládu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čokoláda, resp. kakao je pomerne silný alergén. Vyslovene sa neodporúča do 1. roku.

Je to potravina, ktorá nutrične nie je taká potrebná. Obsahuje veľa kalórií, "rýchlych" sacharidov, síce aj určite minerálne látky a vitamíny, ale oproti iným zložkám potravy (ovocie, zelenina, pečivo) je to nižšia hladina.

Preto s konzumáciou čokolády by som sa nenáhlila...keď už raz dieťa začne, bude si pýtať opakovane.

Je to maškrta, tak to treba a brať, ale teoreticky, po prvom roku je konzumácia už možná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas